Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 09:40 Bu haber 2692 kez okundu
 
İmarlı Yolumuzu Açıyoruz
Başkan Çimen Karşıyaka’da Açılan Yeni Yol İle İlgili İddialara Cevap Verdi!
GÜNDEM Haberi
İmarlı Yolumuzu Açıyoruz

Yeni Yol Alternatif Olacak!

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Karşıyaka Mahallesi’nde yeni açılan yol ile ilgili iddialara cevap vererek, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yol yapımı sırasında bir hak sahibinin arazisine usulsüz olarak girildiği iddiaları hakkında konuşan Başkan Çimen, usulsüzlüğün söz konusu olmadığını söyledi.

Gümüşhane’de Karşıyaka Mahallesi ile Alibeyler mevkiini birbirine bağlayan köprünün yan tarafında belediye tarafından yapımına başlanan yol tartışmalara neden oldu. Yolun usulsüz bir şekilde yapıldığı öne sürülürken, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Çimen, söz konusu alanda belediyeye ait yerlerin olduğunu ve bu alanın kamulaştırıldığını belirterek, yolun Fuadiye Köprüsü’ne bağlanacağını söyledi. Yolun yapımı tamamlandığında, yürüyüş yoluna alternatif olacağını söyleyen Başkan Çimen, ayrıca acil durumlarda itfaiye ve ambulanslar tarafından kullanılacak yolun bu sene içerisinde tamamlanacağını söyledi.

’Bizim Bu Çalışmamıza Kimse Mani Olamaz’’

Ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu ifade eden Başkan Çimen, söylentilerle iş yapmadıklarını söyledi. Yapımına başlanan yolun bu sene içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyleyen Başkan Çimen, yol çalışmasına kimsenin mani olamayacağını söyleyerek, ‘’ Halısahanın olduğu yerde belediyeye ait yerler var. Halısahaya ait işletmenin merdivenlerinden de bir kısım bize ait. Bu bölge imarda yol olarak görünüyor. Belediye kamulaştırdı ve yapmaya başladı. Köprünün ayaklarından yapılan yol buradan başlayacak ve diğer köprüye çıkacak. Burada 7 metre genişliğinde bir yol yapılacak. Burası hem yürüyüş yolunun alternatifi olacak hem de ambulans ve itfaiye gibi acil durumlarda yardımcı olacak. Bizim bu çalışmamıza kimse mani olamaz. Söylentiler dedikodudan öteye geçmiyor. Bu yolla ilgili çalışmalar sürüyor, eğer buradaki vatandaşlar izin vermezlerse savcılıkla biz gerekli işlemleri halledeceğiz. Bu yıl içerisinde bu yolu kullanıma açmayı planlıyoruz’’ dedi.

’Yeni 4 Dükkan ve 9 Ofis Yapacağız’’

Öte yandan, Fuadiye Köprüsü kenarında bulunan eski dükkanların oluşturduğu kötü görüntünün de giderileceğini ve yenileneceğini belirten Başkan Çimen, hazırlanan proje ile birlikte 4 yeni dükkan ve 9 ofisin hizmete kazandırılacağını söyledi. Çimen, ‘’Fuadiye Köprüsü kenarında bulunan dükkanları da yenileyeceğiz. Orayla ilgili bir projemiz var 4 dükkan ve 9 tane ofis yapacağız. Altında da yine tuvaletleri, dükkanı ve kafeteryası olacak. Projemiz şu anda ihale aşamasında, biz oradaki esnafımızı da mağdur etmeyeceğiz ’’ şeklinde konuştu.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmarlı, Yolumuzu, Açıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı