Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 09:32 Bu haber 1089 kez okundu
 
Kadın Kooperatifinde Çalışmalar Devam Ediyor
GÜNDEM Haberi
Kadın Kooperatifinde Çalışmalar Devam Ediyor

Kadın Kooperatifinde Çalışmalar Devam Ediyor

Gümüşhane Üniversitesi’nden, kadın istihdamının arttırılmasına yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Şiran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen kuruluş aşamasındaki kadın kooperatifine destek çalışmaları devam ediyor.

Gümüşhane Üniversitesi’nin kadın istihdamına destek çalışmaları sürüyor. Yürütülen çalışma kapsamında GÜ Gıda Mühendisliği Bölümü, Gıda Teknolojisi Anabilim Dalı’nda bir toplantı düzenlenerek, laboratuvar ortamında ürün yapımı ve ürün özellikleri örnekler eşliğinde yapılacak projeler görüşüldü. Toplantıya Arş. Gör. Dr. Halil İbrahim Odabaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Birim Sorumlusu Sosyolog Ferdiye Demir ve Şiran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Elif Karabulut katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Arş. Gör. Dr. Halil İbrahim Odabaş tarafından; lavanta yağı üretimi, kuşburnu sirkesi yapımı, sirke üretimi yapılan yerin dezenfektanı, gıda üretim süreci, ürün raf ömrü, ambalajlama teknik ve yöntemleri konusunda bilgiler verildi. Bunun yanı sıra lavanta esansiyel yağ çıkarma, kuşburnunun katkı maddesi olmadan mor rengi sağlamasına ilişkin örnekler laboratuvar ortamında verildi.

‘Katma Değeri Yüksek Sağlıklı Ürünlerin Ortaya Çıkacağına İnanıyoruz’

Çalışmalarına ara vermeden devam eden kadın kooperatifi için açıklamalarda bulunan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Üniversitemizin verdiği destek ve işbirliği çerçevesinde sıkı bir şekilde çalışmaları yürütülen kadın kooperatifinin ürün geliştirme araştırması kısmına geldiğini görmekteyiz. Şiran ilçemizdeki kadınlara büyük bir destek sağlayacak olan kooperatif için üretimi yapılacak ürünler hakkında gerekli bilgilerin danışmanlar tarafından verilmeye devam ettiğini memnuniyetle izliyoruz. Buradan elde edilecek bilgilerle katma değeri yüksek sağlıklı ürünlerin ortaya çıkacağına inanıyoruz. İlerleyen zamanlarda bu ürünlerin geliştirilmesini diliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Kooperatifinde, Çalışmalar, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı