Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 10:05 Bu haber 1928 kez okundu
 
Limni Gölü tabiat parkından eşsiz görüntüler
TURİZM Haberi
Limni Gölü tabiat parkından eşsiz görüntüler

Limni Gölü tabiat parkından eşsiz görüntüler

Tarihi İpek Yolu’nun en zorlu geçitlerinden birisi olan Zigana dağının yamacında ‘Huzur veren mekan’ olarak bilinen ve yılın her mevsimi eşsiz manzaraların yaşandığı Limni Gölü Tabiat Parkı, önceki gece gerçekleşen kar yağışının ardından Mayıs ayının ortalarında beyaza büründü.

Tarih boyunca önemli ve zorlu bir geçit olan Zigana dağının eteklerinde denizden 2 bin 24 metre yükseklikte yer alan "Zigana'nın nazar boncuğu" ve ormanın içerisinde temiz havası, sıradışı coğrafyası ile kuş sesleri arasında "Huzur veren mekan" olarak bilinen Limni Gölü Tabiat Parkı beyaz örtü ve sisle kaplandı.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünün sınırları içerisinde bulunan ve tam kapanma nedeniyle ziyarete kapalı olan ve yalnızca işletmecilerin bulunduğu tabiat harikası alan sabahın erken saatlerinde sisle birlikte eşsiz manzara büründü.

Gölde bulunan kazların yüzdüğü anlar işletmeciler tarafından kayda alınarak sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, çok sayıda beğeni ve yorum alan bölgeye gitmek için vatandaşlar kısıtlamaların sona ermesini bekliyor.

Tesis işletmecilerinden Mustafa Eroğlu, mayıs ayının ortalarında gerçekleşen kar yağışının ardından etrafı yemyeşil olan Limni Gölünün beyaz örtüyle kaplandığını belirterek, paylaştıkları fotoğrafları gören çok sayıda vatandaşın pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesinin hemen ardından soluğu burada alacağını ifade ettiğini söyledi.

Pandemi yasakları ve tam kapanma uygulaması nedeniyle bölgeyi ve alandaki tesisleri korumak yalnızca kendilerinin bulunduğunu ifade eden Eroğlu, biran önce pandeminin sona ererek insanları huzur veren mekan olarak bilinen Limni Gölünde ağırlamak istediklerini kaydetti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Limni, Gölü, tabiat, parkından, eşsiz, görüntüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı