Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 08:57 Bu haber 2320 kez okundu
 
Millî Eğitimin Boş Lojmanları Diğer Kurumlara Açılabilir
NABIZ Haberi
 Millî Eğitimin Boş Lojmanları Diğer Kurumlara Açılabilir

 

Geçtiğimiz hafta bu sütunlarda dile getirdiğimiz ”Babaya Tahsisli Lojmanda Gerçekten Oğlumu Oturuyor” nabız köşemizin üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünden bir açıklama geldi.

Açıklamada” Bahse konu yazıda adı geçen kişi şayet bu isim ise 5 yıl tahsisli oturmuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde memur olan bekar olan oğlu da babasıyla beraber aynı lojmanda kalmış. Baba emekli olduktan sonra oğlu Memur olan ve başvuru hakkı bulunan oğluna ek tahsis yapılmış. O da 5 yıl oturduktan sonra yaklaşık 1.5 yıl önce kendi evine taşınmış.

Şimdi ise 2 tane lojmanımız 3 aydır boş durmaktadır. İlana çıkıldığı halde doldurulamamıştır. Bilgilerinize” denildi.

Bizim dile getirdiğimiz konulardan biri olan ve babasının boşalttığı aynı lojmanda kendisi de oturma imkanı bulan tek il herhalde Gümüşhane’dir. Sadece bu değil, bu şekilde bir çok kişi babası milli eğitimde çalışıyorsa kendi nerde çalışırsa çalışsın bu imkandan yararlanabiliyor. Cevapta dile getirilen 2 lojmanın 3 aydır boş olması ise çok ilginçtir. Demek ki, Milli Eğitim bünyesinde lojmanda oturmak isteyen kimse bulunmamaktadır. Gelir düzeyleri herkesin demek ki iyi bir durumdadır. Eğer lojmanda oturacak kimse Milli Eğitimde yoksa diğer kurumlarda bu şehre hizmet eden kurum personellerine bu lojmanlar açılabilir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Millî, Eğitimin, Boş, Lojmanları, Diğer, Kurumlara, Açılabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı