Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 18:21 Bu haber 3752 kez okundu
 
Muhtarın Evini Kundakladılar!
ASAYİŞ Haberi
Muhtarın Evini Kundakladılar!

Köstere Köyü muhtarının, Köstere yaylasında bulunan evi kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce kundaklandı. Yangında can kaybı meydana gelmezken güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olay, Cumartesi günü saat 13:00 sıralarında Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Köstere köyü yaylasında meydana geldi. İddialara göre, Köstere yaylasında bulunan Muhtar Ali Kodalak ve bir akrabasına ait 2 katlı ev, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce ateşe verildi. Yangında büyük hasar gören ev kullanılamaz hale gelirken, ev içerisinde kimsenin olmaması yaşanabilecek olası bir faciayı engelledi. Güvenlik güçleri kundaklama olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

‘Hiçbir Düşmanımız Yok Kim Olduğunu Bilmiyoruz’

Gerçekleşen kundaklama sonucunda Köstere yaylasındaki evi kullanılamaz hale gelen Köstere Köyü muhtarı Ali Kodalak, “ Bizim yaylamızdaydı bu ev, kimseyle bir sorunumuz yok. Evimiz 2 katlıydı, altında bir ahır üstünde de evimiz vardı. İçerisinde eşyalar vardı onlar yandı, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Birisi yaktı ama kim yaktı belli değil, burası dağ başında bir ev. Benim kimseyle bir düşmanlığım yok. Adam gelmiş kendi kafasına göre yakmış, neye hizmet etmiş anlayamadık” dedi.

Sosyal medya hesabından da olayı kınayan muhtar Kodalak, “Dün yaşadığımız talihsiz olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu düşmanımızın bile yaşamamasını temenni ediyorum. Bu tür olayların bir kaç cahil insanın planladığını düşünürken bizim temelimizden beri herhangi birisiyle husumet veya bir düşmanlığımız olmamıştır. Fakat göründüğü üzere iki kişinin evine zarar veriliyor bunun bir sabotaj olduğu açıkça ortada. Ne kadar kötü bir şey olması gerekiyor ki birisinin malına yurduna evine zarar verebilecek kadar alçakça saldırabiliyor. Sadece maddi hasarla sonuçlanan çıkarılan yangında şükür kimsenin burnu kanamamıştır. Şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum herkes kendinden çevresinden ve arkadaşından sorumludur bu tür olayların bir daha yaşanmaması adına herkesin iyi düşünüp güzel kararlar vermesini temenni ederim” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarın, Evini, Kundakladılar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı