Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 09:14 Bu haber 4208 kez okundu
 
“Primleri Yatırdık, Kendileri Bilir”
Gümüşhansporda Prim Alacaklarını Nedeniyle Gümüşhane’ye Gelmeme Kararı Alan Futbolcular İçin Başkan Çimen Son Noktayı Koydu
SPOR Haberi
 “Primleri Yatırdık, Kendileri Bilir”

 

 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, gazetemizin dün ki sayısında ‘Kriz Kapıda, Oyuncular Gelmiyor !’ haberi üzerine açıklamada bulundu.

Başkan Çimen, oyunculara söz verilen primin bir kısmı olan 5 Bin TL meblağı Salı- Çarşamba günü hesaplarına yatırdıklarını, söz verilen kısmın geri kalan miktarını ise da Cuma günü (bugün) yatıracaklarını söyledi.

Gazetemizin dün ki sayısında ‘Kriz Kapıda, Oyuncular Gelmiyor !’ başlıklı haberimizde, oyuncu gurubu Velimeşe, Uşak, Hacettepe ve Zonguldak müsabakalarının primlerini alamadıklarını ileri sürerek kulüp yönetimine tepki göstererek, toplanmama kararı almıştı. Konuyla ilgili gazetemizle görüşen Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, oyuncu grubuna söz verilen primin belli bir kısmı olan 5 bin TL’nin yatırıldığını, kalan kısmının ise Cuma günü yatırılacağını belirterek, “Oyuncu grubuna paket prim sözü verdik. İstenilen puan alındıkça prim verileceği söylendi. Oyuncu grubuna söz verilen 300 bin TL prim sözünün belli bir kısmını oyunculara 5’er bin TL olmak üzere yatırdık. Kalan kısmını ise Cuma günü yatırılacağı söylendi. Bunu kabul etmeyen oyuncular antrenmana katılmaya bilir. Kendileri bilir” dedi.

Kulüp Tarafından Açıklama Yapıldı

Gümüşhanespor Kulübünden futbolcuların alacakları ve süreçle ilgili bir açıklama yapıldı, Yapılan açıklamada;

“Gümüşhanepsporumuz En büyük Değerimizdir!

Kulübümüzüm düştüğü aciz durumdan kurtarmak adına 10.01.2021 tarihinde Ercan Çimen tarafından atılan adımlarla mali ve psikolojik toparlanma sağlanmış ve takımımız 9 puandan 27 puana kadar gelerek beklenilen başarıyı göstermiştir.

Oyuncu grubumuza pirim hak edişlerinden Salı günü itibariyle 5 er bin lira ödenmiş olup kalan kısmının ise Cuma günü ödeneceği bildirilmiştir.

Anlaşılan o ki Gümüşhanespor’un küme düşmesi için birileri düğmeye basmış ve kargaşa yaratmak istemektedir. Bugün bu an itibariyle kalan 4 maç İçin kulübü yönetmeye talip olamayan kaostan beslenen arkadaşlara anahtarları teslim etmeye hazır olduğumuzu bildirmek isterim.

Ercan Çimen başkana kulübü teslim al yanındayız diyenler de neredeler diye sormak lazım.

Ancak son zamanlarda her idman ve her maç öncesi oyuncu grubumuzun Gümüşhanespor’a rest çekmesi moda olduğu gibi 2018 den beri süregelen alacaklarının tamamını almış oyuncularımız kendilerini kulübün üstün görmeye başlamışlardır. Takımda gösterilen performansa göre ödeme modeline geçildiğinden bahsedilen alacaklar konusunda sıkıntı çıkaran oyuncular ile ilgili gerekli disiplin işlemi uygulanacaktır.

Kimse Gümüşhanespordan üstün değildir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Primleri, Yatırdık,, Kendileri, Bilir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı