Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 09:29 Bu haber 885 kez okundu
 
Prof. Dr. Ursavaş’tan Hayırlı Olsun Ziyareti
DİĞER Haberi
Prof. Dr. Ursavaş’tan Hayırlı Olsun Ziyareti

 

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette yeni dönemin Rektör Zeybek ve Gümüşhane Üniversitesine hayırlı olmasını dileyen BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, TÜBİTAK BİDEB olarak Gümüşhane Üniversitesi’ne tam destekte bulunacaklarını ifade etti.

“TÜBİTAK Tarafından Verilen Desteklerin Artırılacağı Sözünü Aldık”

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilim insanlarının sayı ve niteliğinin artmasına yardımcı olmak amacıyla, destekleyici ve teşvik edici çeşitli programlar ve etkinlikler yürüten BİDEB, bu kapsamda lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapan bilim insanlarına yurtdışı bilimsel etkinliklere katılmaları için kısmi destek sağlamak için burslar vermektedir. Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ursavaş ile yaptığımız görüşmede Üniversitemizde yapılacak bilimsel ve akademik çalışmalarda TÜBİTAK tarafından verilen desteklerin artırılacağı sözünü aldık. Böylelikle lisans, lisansüstü, doktora ve sonrası çalışmalarında verilecek destekler ile üniversitemizde bu çalışmalar da artacaktır. Böylelikle hem nazik ziyaretlerinden hem de çalışmalarımıza verecekleri desteklerinden dolayı BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı iyi niyet temennilerinin alındığı görüşme sonrasında Rektör Zeybek tarafından BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ursavaş’a Gümüşhane’nin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesi gezdirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Ursavaş’tan, Hayırlı, Olsun, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı