Haber Detayı
11 Haziran 2021 - Cuma 09:26 Bu haber 3271 kez okundu
 
Sağlıkta Dertler Bitmiyor Bir Dokun Bin Ah İşit.
NABIZ Haberi
Sağlıkta Dertler Bitmiyor Bir Dokun Bin Ah İşit.

Sağlıkta Dertler Bitmiyor Bir Dokun Bin Ah İşit.

Gümüşhane Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 27 personelin atanması ve hastanede bazı olayları aktarmak istiyoruz.

Gümüşhane Sağlık İl Müdürlüğünde üst derece kadrosunda görev yapan 27 bürokrat atamaları bilindiği üzere ertelenmişti.

Bazı illerde atanmaya başlayan sağlık yöneticileri için Gümüşhane teyakkuzda. Gümüşhane’nin de içinde olduğu 81 ilden atanmayan sadece 5 il kaldı. Bakalım nasıl bir atama şekillenecek. Hep beraber göreceğiz. Yalnız şunu söyleyebiliriz. Sıkıntı olmasa bugüne kadar Gümüşhane gibi küçük bir il buraya kadar bekletilmez di ?

İkinci olarak cildiye polikliniğinde bilindiği üzere doktorun izine gitmesi nedeniyle poliklinik hizmeti verilememişti. Şu anda da cildiye için MHSR üzerinden randevu isteyenlere 24 Haziran’a gün veriliyor. Yani 15 gün sonra ancak bakılabiliyorsunuz. Gümüşhane’de cildiye polikliniğinde 2 doktor görev yaparken Sağlık yöneticilerimiz ve siyasetçilerimiz çok ilgilenmediği için Personel Dağıtım Cetveli üzerinden 2 kadromuzdan biri başka bir ile verildi. Onun için Gümüşhane’de tek cildiye doktoru görev yapıyor. Sadece bu birimde değil, diğer branşlarda da 3 doktor kadrosu 2’ye 2 olan kadrolar bire indirildi. Bizim siyasetçilerimiz ise bakmakla yetiniyor. Kimse ilgilenmiyor. Hastane Yöneticilerimiz ise zaten gelen doktoru nasıl yollarız hesabını yapıyor. Verim almak yerine zorlayarak yollamanın hesabını yapıyor. Onun içinde Gümüşhane’de doktor durmuyor. Bu nedenle de hep doktor sıkıntısı yaşanıyor.

Bir üçüncü sorun geçtiğimiz günlerde bir dostumuz Kelkit’ten bir sıkıntısı ile Gümüşhane Devlet Hastanesine geldi. Hastanede yatış istenen kişi odasına çıkınca hastanenin çok hijyenik olmadığını fark ederek yatmaktan vazgeçti. Özellikle pandemi nedeniyle yatmaktan çekindi. Yönetici olan kişi bizlere şunu söyledi. ”Kelkit Devlet Hastanesinde belki doktor olarak her branşı yok, Lakin Hastane odaları ve temizlik bakımından Gümüşhane Devlet Hastanesine 5 basar. Kelkit Devlet Hastanesi 5 yıldızlı otel konforunda” dedi.

Gerçekten insanımız adına üzülüyoruz. Bu şartlarda nasıl sağlık hizmeti veriliyor. Bizde yöneticilerimiz ve siyasilerimize sesleniyoruz. İşte bize sağladığınız sağlık imkanı? İşte Gümüşhane!

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıkta, Dertler, Bitmiyor, Bir, Dokun, Bin, Ah, İşit.,
Yorumlar
Haber Yazılımı