Haber Detayı
27 Mayıs 2021 - Perşembe 09:10 Bu haber 1758 kez okundu
 
Sahibinin Peşinden Ayrılmayan Kuzu Vatandaşların İlgi Odağı Oldu
YAŞAM Haberi
Sahibinin Peşinden Ayrılmayan Kuzu Vatandaşların İlgi Odağı Oldu

 

Gümüşhane’yaşayan Zekeriya Bulut’un önceki günlerde bir yayladan alarak şehir merkezine getirdiği kuzu, peşinden ayrılmıyor. Hayvanların Allah tarafından verilen bir emanet olduğunu söyleyen Bulut, kuzuya henüz isim koymadıklarını söyledi.

Gümüşhane’de elektrik işçisi olarak çalışan Zekeriya Bulut, önceki günlerde bir yayladan aldığı kuzuyu evladı gibi seviyor. Bulut’un bu sevgisini karşılıksız bırakmayan kuzu ise, sahibinin peşinden her yere gidiyor. Yakın bir zamanda doğduğunu söylediği kuzuyu, Bulut’un hemen arkasından yürür vaziyette gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemezken, çocuklar da sevimli kuzuyu sevdi.

‘’Hayvanlar Allah’ın Bize Verdiği Bir Emanettir’’

Kuzuyu yakın bir zamanda bir yayladan aldığını ve peşinden bir an olsun ayrılmadığını söyleyen Zekeriya Bulut, ‘’ Bu kuzuyu yakın bir zamanda yayladan aldım. Şimdi bir araca koyup köyüme götüreceğim. Onu beslediğim için ve sevdiğim için ne zaman çağırsam yanıma geliyor. Henüz isim koymadık ama koyacağız. Hayvanlara zulmetmek bir Müslümana yakışmaz. Ben çiftçiyim, özel olarak gittim bakmak için aldım. Hayvanlar Allah’ın bize verdiği bir emanettir, emanete de hıyanet edilmez’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahibinin, Peşinden, Ayrılmayan, Kuzu, Vatandaşların, İlgi, Odağı, Oldu, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı