Sendika Değiştirdi Müdürlüğünden Oldu

Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Özgür Oytun Ören, sendika değiştirdiği için Şube Müdürlüğü görevinden alınarak Kürtün İlçe Müdürlüğüne görevlendirildi.

SELDA FIRAT
SELDA FIRAT Tüm Haberleri
Sendika Değiştirdi Müdürlüğünden Oldu
Sendika Değiştirdi Müdürlüğünden Oldu
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Özgür Oytun Ören, sendika değiştirdiği için Şube Müdürlüğü görevinden alınarak Kürtün İlçe Müdürlüğüne görevlendirildi.

Konuyla ilgili açıklama Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Rize ve Trabzon illerinden sorumlu Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erol Sayın’dan geldi.

Bölge Başkanı Erol Sayın Gümüşhane’de yaptığı basın toplantısında 7 yıldır Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğünde Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Veteriner Hekim Özgür Oytun Ören’in yaşadıklarını anlatarak , “Kardeşimiz Trabzon bölgesi veteriner hekimler odasının da il temsilcisi. Bizim her ilde bir temsilcimiz var. Aynı zamanda il temsilcimiz. Mevcut sendika yani şu anda yetkili sendika, iktidara yakın sendikayı istifa edip ayrıldı. Bu arkadaşımız başka bir sendikaya geçince görevden alındı. Veteriner hekim olmayan başka birisi de şu anda şube müdürü yapıldı. Yani veteriner hekimlerin amiri konumunda şu anda veteriner hekim olmayan birisi var. Şu anda sizin hayvanınız Trabzon'a nakil olsa ve siz şu anda Gümüşhane Hayvan Sağlığı Şube Müdürüne gitseniz eğer orada veteriner hekim yoksa oranın şube müdürü sizin sevkinizi yapamıyor, yetkisi yok” dedi.

“Ehliyet Yok, Liyakat Yok”

Yapılan işlem ile ilgili olarak “Ehliyet ve liyakat” sorgulamasında bulunan Oda Başkanı Sayın, “Yedi senedir şube müdürlüğü yapıyor. O kadar projeler yapmış. Niye aldınız? Yolsuzluk mu yaptı, hırsızlık mı yaptı, ne yaptı? Alınmasını gerektirecek ne var? Peki, adaleti biz nasıl sağlayacağız? Hadi aldınız görevden, bırakın çalışsın. Kürtün ilçesine tayin ediyorsunuz. Bu meslektaşım ömrünü vermiş, çoluğu çocuğu yok mu? Çocuğunu okula bırakacak kimsesi yok. Neden hiçbir değeri, her değeri göz ardı ediyorsunuz?” diye sordu.

Son Gelen Gider, İlk Gelen Değil”

Kürtün ilçesinden veteriner hekim talebi olduğuna vurgu yapan Başkan Sayın, “Kürtün’de veteriner hekim eksikliği doğrudur. Bir tane hekimleri var. Torul'da 7 tane veteriner hekim var. Buranın en eski hekimi Özgür kardeşim. Tayin yönetmenine de bir husus vardır. Son gelen gider. İlk gelen değil ki. İlk gelen istediği yere gider. Çünkü o kadar hizmet etmiştir. Hatta devlet memurluğu kanunu da var. Yirmi iki yıl çalışmışsanız bir defaya mahsus istediğiniz yere tayin isteyebilirsiniz. Bu bir ödüldür. Nedir o? Yirmi iki sene çalışmışsınız. Özveriyle halka hizmette bulunmuşsunuz. Şimdi tayin isteme hakkınız var” diye konuştu.

“Biat Eden İyi Yerlere Geliyor. Etmeyen Gidiyor”

Özgür Oytun Ören’in başka bir sendikaya geçmesi ile bu haksızlığa muhatap olduğuna vurgu yapan Sayın, “Yani iş, bizim sendikadaysanız ve bize biat ediyorsanız sizi en iyi yere getiririz. Eğer etmiyorsanız sizi süründürürüz. Şimdi sevgili kardeşim mahkemeye verdi. Mahkeme masrafı, avukat masrafı, Neden? Özgür kardeşim çalışmak zorunda. Buradan her sabah 60 kilometre gidecek, akşam gelecek. Ama bu haksızlık. Yani Gümüşhane merkezde 5 tane hekim kaldı şimdi. Özgür'ü gönderdi. Torul'da 7 tane var, Torul'dan gönderin o zaman. Adalet sağlamak istiyorsanız. Adaletin olmadığı hiçbir yerde huzur olmaz” ifadelerini kullandı.

“Hukuki Süreç Başladı”

Birilerinin kral çıplak demesi gerektiğini dile getiren Sayın, “Meslektaşıma yapılan bir haksızlık var. Bunu dile getirmek zorundayım. Duymadım, görmedim. Bilmiyorum. Üç maymunu oynayamayız. Şimdi Özgür kardeşim yalnız başına uğraşıyor. Mahkemeye verdi. Biz de yanında ister istemez sohbet ediyoruz. Geliyoruz. Bizim konsey avukatlarıyla görüşüyoruz. Bu veteriner hekim kardeşim. Hakkını nasıl dile getirecek? Gümüşhane'de Tarım İl Müdürü de Gümüşhane Valisi de Özgür kardeşime haksızlık etmiştir. Sesini duymamıştır” şeklinde konuştu.

“Kapalı Kapılar Ardında Ötekileştirme Yapılıyor”

Özgür Oytun Ören’in Kelkit'te ki hayvan pazarından Gümüşhane’de ki kesimhaneye kadar hepsinde dokunuşu olduğunu hatırlatan Sayın, “Bu yapılan haksızlık kapalı kapılar ardında birilerini ötekileştirerek, birilerini küstürerek bu işler yürümez, yürümemesi lazım. Şu anda bir yere müdür olmak için, şube müdürü olmak için tek kriter sendika üyeliği mi Allah aşkına? Sendika üyeyseniz başka bir şeyinize bakılmıyor. Ya tamam bakılsın sendika üyeliğe ama yeterliliğine de bakılsın. Sendikaya üye değilse şayet, ayrılmışsa, hoşuna gitmemişse, oradaki içerideki kendine göre adalet tartısı vardır. Sendikadaki işler Özgür’ün hoşuna gitmemiştir ve ayrılmıştır. Kendi yaptığı işi aksatacak bir durum değil ki bu” sözleri ile sendikal faaliyetler üzerinden yapılan atamaları eleştirdi.

Oda Başkanı Gümüşhane Valisine Seslendi

Yapılan haksızlığa dur denilmesi gerektiğini kaydeden Sayın, yetkililere seslenerek, “İşi ehline veriniz. İşi ehline vermediğimiz sürece biz çok daha sıkıntı çekeceğiz diye düşünüyorum. O yüzden Trabzon bölgesi veteriner hekimler odası olarak hem meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimleri Günü'nü kutluyor, hem de meslektaşımıza yapılan bu haksız uygulamayı kınıyoruz. Ve Sayın Validen bu haksızlık uygulamanın haksız uygulamanın geri alınmasını yine bir yazıyla Özgür kardeşimin Gümüşhane merkezde görevine devam etmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

13 May 2024 - 15:36 - Gündem

Mahreç  Selda Firat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gümüşkoza Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gümüşkoza Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gümüşkoza Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gümüşkoza Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

14

Dost Meclisi - bu ile yıllarını vermiş kardeşimize yapılan zulümdür. arkasından iş çeviren arkasında durmayan sözde dost personele de yazıklar olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 09:42
13

Kızılelma - Bu haksızlıktan derhal vazgeçilmelidir. Uzun süredir bu şehre emeğini veren terini döken laiğiyla makâmının hakkını veren Özgür bey için yapılan bu adaletsizce düşüncesiz bir fesat karar alınması hiç etik değildir. Derhal, bizzat ilgili makamlarda gerekli işlemlerin düzeltilmesini ve Özgür beyin makamında devam etmesini bekliyoruz. Bu yapılan işlemin adı atama değil cezalandırmadır. Bu kararları her kim veriyor ise derhal görevden alınmalıdır.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 10:10
10

Cc - Iyi de yeniden müdürlük verilmiş mudurlukten müdürlüğe geçilmiş müdürlük mu begenilmiyor

Yanıtla . 2Beğen . 4Beğenme 15 Mayıs 17:34
12

İnsan - @Cc 10 nolu yoruma cevabı: Konu müdürlük makam değil kardeşim. Konu haksız yere görevden alınmak, kafamı eseni istediğim yere göndertirim mantığı. Ki Özgür bey, öyle makam peşinde biri olmadı hiç.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 15 Mayıs 18:10
11

İnsan - @Cc 10 nolu yoruma cevabı: Müdürlük verilmedi

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 15 Mayıs 18:08
09

Zonevan - Yalan yaz, izi kalsın. Sendika ile hükümetin ne işi olur, öyle olsa sendika değiştiren bütün müdürler yer mi değiştirdiler. Memurlar, her zaman şehirlerinde mi görev yapacaklar.

Yanıtla . 1Beğen . 7Beğenme 14 Mayıs 23:57
08

Ali Yaşar - Ömrü hayatında Gümüşhane'yi görmemiş, suyunu içmemiş, ekmeğini yememiş adamı Kurumun başına İl Müdürü yapmışlar. O da en iyi bildiği işi yapmış. Şehre hizmet edeceğine personele eziyet etmiş. Gümüşhane'nin sözde siyasileri ilgilenmemiş kurumla. 15:senedir Şehre hizmet eden, üstelik Gümüşhane den evli, Gümüşhane yi seven Şube Müdürümüzü görevden almış yetmemiş en uzak ilçeye sürmüş sebep yok. Varsa açıklasın yoksa özür dilesin. Yorumlara bakıyorum bu memleket neden sahipsiz anlıyorum. Ortada haksızlık değil bildiğin düşmanlık var. Yazık.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 21:01
07

Açık Mesaj. - Yetkili malum sendika, sendika değil, fişleme merkezi. Tayin ile sendikanın ne alakası olur. Ama bu memlekette oluyor işte. Sizde hiç mi adalet vicdan duygusu kalmadı. İşiniz gücünüz bizden mi? değil mi? teranesi.

Eskiler bu yüzden helak oldu. Bu gidişle daha beter olacaksınız. Çünkü Mevlam mühlet verir, tövbe fırsatı verir ama zulmü asla affetmez.

Benden uyarması.

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 14 Mayıs 18:24
04

Erden Tokel Gümüşhane - Selamlar vallahi harika bir atama birazda can kürtüne faydalı olsun .

Yanıtla . 2Beğen . 8Beğenme 13 Mayıs 20:03
03

Gümüşhane - Oda başkanı oturduğu yerden goy goy yapmış. İşini düzgün yapıp mesleki itibarı yükselteceğine, herşey olmuş bitmiş medyaya ideolojik açıklamada bulunmuş. Hayvan sağlığı müdürü veteriner hekim olmalıdır bu önemli. Gümüşhanedeki tüm veteriner hekimler özveriyle çalışan insanlar.

Yanıtla . 5Beğen . 10Beğenme 13 Mayıs 18:57
02

İnsan - Beş sene Bursa Karacabey, beş sene torulun dağında taşında, ve 7 senede şube de müdür olarak değil, yine özveriyle personel olarak, özellikle pandemide izin almadan, Torul da çalıştığı dönemde gece 11-12 lere kadar çalışan emektar personel için bu sözleriniz üzmüştür. Nasıl çalışan biri olduğunu, eski Torul ilçe müdürü ve ve hali hazırda Torul belediye başkanı Evren beyden öğrenebilirsiniz. Saygılar.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 17:08
01

Türk Evladı.. - Sayın oda başkanı bence yanlış düşünüyorsun , ben de memurum fakat eşinden bile ayrı yaşayıp hayatını sürdüren bir sürü memur arkadaşlarımız var . İlla başladığı yerde emekli olacak diye bir şart yok bence devlet her personele zorunlu tayin vermesi lazım adalet böyle olur. Rahat yerlerde görev yapıyorsunuz birsey var sanıyorsunuz. Çok tanıdığım insanlar var eşi Diyarbakır da kendisi istanbulda o yüzden kurtune de şükür etmeyi bilin koltuğunuz değişti diye hemen ayağa kalkmayın ve son olarak bu g.hanede herkes valiye gönderme yapmaya kalkıyor bu ne kafadır yaşayıp gidiyorsunuz anlam veremiyorum. .

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 13 Mayıs 16:14
06

Türk Evladı.. - @Türk Evladı.. 01 nolu yoruma cevabı: Boş bir yorum değil kardeşim normal olan birsey çünkü sürgün olarak Şırnak a sürmemiş ilçelerimizden birisine görevlendirme gitmiş. Ben kendi adıma yapabiliyorum başkasının duygu ve düşüncesine gerek yok ..

Yanıtla . 1Beğen . 6Beğenme 14 Mayıs 17:51
05

Öztürk - @Türk Evladı.. 01 nolu yoruma cevabı: Arkadaş nasıl boş bir yorum yapmışsın. Devletimizin aile bütünlüğü ile ilgili onlarca yönetmeligi kanun maddesi var. Birilerinin sesi olarak konuşuyorsun gibime geliyor. Haberin hepsini okuduysan veya tarafsız biriysen konunun makam olmadığını, adamın gorevden alındıktan sonra sürgün edilmesine serzenişte bulunuluyor. Sadece yapılan hatayı normallestirmeye çalışan birisin.

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 13 Mayıs 21:07